LinkedIn sa rozhodol dať svojim zamestnancom ďalší týždeň voľna. Keďže po decembrovom voľnom týždni bolo cítiť zo zamestnancov veľké množstvo energie, rozhodli sa tento “pracovný benefit” opäť zaradiť do svojej výzbroje proti vyhoreniu.

Vďaka tomuto rozhodnutiu dostalo 15 900 zamestnancov v týždni od 5. apríla platené voľno. Malá skupina zamestnancov, ktorí udržia počas tohto týždňa firmu v chode, si bude môcť tieto voľné dni vybrať neskôr.

linkedin

Hodnoty pre zamestnancov

„Chceli sme dať svojim zamestnancom niečo skutočne hodnotné, a to, čo si myslíme, že je momentálne najcennejšie je čas, kedy by sme všetci súčasne vypli“, povedala Teuila Hanson , vedúca ľudských zdrojov v LinkedIn.

Nejde ale len o pridanie platených voľných dní pre zamestnancov. Dovolenka pre celú firmu súčasne má aj ďalšie skryté psychologické účinky.

„Najkrajšie na takomto spoločnom „vypnutí“ je to, že po návrate nemáte príval e-mailov alebo poznámok z porád, ktoré máte pocit, že ste zmeškali“, doplnila Hansonova.

Šťastní zamestnanci

Šťastnejší, zdravší a efektívnejší zamestnanci – aj to sú výhody kolektívneho voľna

Viacerí z veľkých zamestnávateľov už začínajú chápať, že oddýchnutí zamestnanci sú nie len efektívnejší, ale aj šťastnejší a z dlhodobého hľadiska zdravší. Potvrdzuje to aj výskum  vedcov zo Stanfordskej univerzity ktorý hovorí, že vyhorenie (Burnout) stojí zamestnávateľov v USA iba na nákladoch na zdravotnú starostlivosť 120 – 190 miliárd dolárov ročne.

Google napríklad dalo svojim zamestnancom kolektívne voľno v septembri, zatiaľ čo Facebook umožnil svojim zamestnancom voľný týždeň počas vďakyvzdania.

Ako ďalej so starostlivosťou o zamestnancov?

Keď sa zamestnanci LinkedIn vrátia do práce, budú mať možnosť  „pracovnej flexibility až 50% ich pracovného času“. Niekoľko veľkých spoločností, vrátane spoločností Salesforce a Microsoft, sa totižto zaviazalo svojim zamestnancom hybridne rozvrhnúť prácu. V praxi to teda znamená, že pracovníci prichádzajú do kancelárie iba pár dní v týždni. Čo myslíte, kedy príde takýto trend aj k nám?

Firemná kultura

Vedeli ste, že jedným z najčastejších dôvodov odchodu zamestnancov z firmy je ich šéf, resp. zlé riadenie firmy? Na druhej strane firma LinkedIn pozná svoje hodnoty a vie, ako ich správne využívať vo svojej komunikácii voči zamestnancom a verejnosti. Chceli by ste aj vy zlepšiť pracovné prostredie pre svojich zamestnancov, a posilniť tak svoju firmu? Kontaktujte náswink

Zdroj: Forbes.com

Ako sa vám páčil tento článok?

Pin It on Pinterest