JD Agency

Connecting Creative People

Jozef Danko

Jozef Danko

Zakladateľ JD_Agency

Konvenčné (tradičné) vzdelanie: SPŠ J. Murgaša, odbor Multimédia

Iné vzdelanie: tréner futbalu UEFA A licencie

Samoštúdium: osobnostný rast, leadership, psychológia, manažment, marketing, šport, anglický jazyk

E-mail: info@jdagency.sk 

“Všetky vaše sny sa môžu splniť, ak máte odvahu sa im venovať!”

∼Walt Disney∼

Ako prvý kreatívec v rámci JD_Agency napíšem toho o sebe o niečo viac ako iní, no celé to čítanie vám môže pomôcť lepšie pochopiť samotnú JD_Agency, dôvody jej vzniku a jej zameranie.

 

Jozef Danko

JD_Agency

O kreatívcovi:

Už počas základnej školy ma bavili 3 veci: Futbal, informačné technológie a učenie sa. Futbal som hral vždy, keď sa dalo. Hoci som nepatril k tým najlepším, rozprávať som o ňom mohol každý deň a každú prestávku. Radosť z rastu a záujem o IT sa však prejavovali ešte intenzívnejšie. Na konci základnej školy som chodil na hodiny informatiky spolu s o 5 rokov staršími gymnazistami, s ktorými naša škola zdieľala jednu budovu. Na rozdiel od väčšiny z nich, mňa programovanie, ktoré sa učili, aj bavilo, takže som viacerím pomáhal vypracúvať ich zadania. V 9. ročníku som napísal aj svoju prvú web stránku. Správne čítate – napísal. Vtedy ešte drag and drop builder neexistoval, takže som v textovom súbore písal pomocou HTML a CSS. A hoci už existovali isté programy, ktoré mi moju prácu mohli zjednodušiť, ja som si vybral cestu učenia sa kódou a pracného písania, aby som o základoch vedel čo najviac. Nemalo to síce takú kvalitu, aby som sa tým mohol živiť, no skúsenosti mi pretrvali dodnes.

Môj svet pohľadom cez objektív – JD_Photo

Výber strednej školy bol teda jasný a jednoduchý. Nebolo to však úplne ono, keďže až v poslednom ročníku sme sa zamerali čisto na našu špecializáciu. Možno aj preto sa do popredia dostal môj záujem o futbal. Keďže moje telo sa jasne vyjadrilo, že hrať radšej nemám, vydal som sa na dráhu trénerstva. Ešte pred mojimi 18. narodeninami som absolvoval prvé trénerské vzdelávanie, aby som sa už počas 3. a 4. ročníka na strednej škole mohol pravidelne venovať trénovaniu mládeže. A hoci záujem o IT bol stále silný, v tej dobe vyhral môj záujem o trénovanie. Po strednej škole som si vybral teda štúdium futbalu a všetkého s ním spojeného. Denno-denne organizovať, kaučovať, viesť a učiť niečo čo ma baví – to bola moja cesta.Postupne som sa cez všetky vekové kategórie a rôzne kvalitatívne úrovne dostal až na úroveň profesionálneho mládežníckeho trénera vo futbalovej akadémii. No nie všetko tam vyšlo tak, ako by som si predstavoval. A hoci som sa dokázal aj po druhý krát dostať do futbalovej akadémie, korona-erá mi vystavila radikálnu stopku, čím ma vlastne priviedla k tomu, že som sa aktívne začal venovať ostatným veciam, okrem futbalu, ktoré ma stále bavili, no využíval som ich v iných sférach ako doteraz. A tak vznikla JD_Agency.

Jedno z maturitných videí z roku 2011

Športový marketing na úrovni tímu: Quarantraining DAC, hráči ročníka 2008

Rozvojá agentúra (Growth agency) ktorá ľuďom ponúka všetko to, čo ma celý život bavilo, čo som študoval a čomu sa chcem venovať. Zo športového marketingu, ktorému som sa neoficiálne venoval v každom tíme, ktorý som trénoval, sa postupne rozvinul aj online marketing firiem. Zo spoznávania každého pracovného prostredia, v ktorom som mal možnosť pracovať, a štúdia rôznych vplyvov na ľudský výkon, postupne vzniká “In Company Res – vstup priamo do firmy”, ktorý má firmám pomôcť rozvíjať pracovné prostredie ich zamestnancov. A nakoniec zo štúdia osobnostného rastu, psychológie a neustáleho pôsobenia v prospech rastu iných ľudí vznikol “Leading“, vedenie ľudí na ich ceste k ich dosahovaniu cieľov. A vôbec nezáleží na tom, či ide o sféru  športu, alebo firmy.

Športový marketing, TJ Sklotatran Poltár

Online marketing, firma Bezškodcov

Aj o vás a vašom príbehu sa môžu ľudia dozvedieť! Ak máte odvahu venovať sa tomu, v čom ste dobrý, napíšte nám! 

Pin It on Pinterest